AK Sigorta

AK Sigorta

AK Sigorta

Aksigorta Hakkında

1960 yılında kurulan Aksigorta, müşteri odaklı ve yenilikçi vizyonunu çağdaş ve sürdürülebilir adımlarla günümüze taşımaktadır. Sabancı Holding ve Belçikalı Ageas’ın ortaklığının ardından marka bilinirliğini ve değerini her geçen gün daha da artıran Aksigorta, Türkiye’nin dört bir yanındaki binlerce bireysel ve kurumsal müşterisine, 16 bölge müdürlüğü, 1.900’den fazla bağımsız acente, 961 Akbank şubesi, 63 broker ve 3.600 anlaşmalı kurum ile hizmet vermektedir.

2013 yılında İngiliz BrandFinance’ınCapital dergisi için gerçekleştirdiği “Türkiye’nin En Değerli 100 Markası” araştırmasında 67. sırada yer alan Aksigorta, hem sektörün ve ülke ekonomisinin gelişimine katkıda bulunmayı hem de büyümesini devam ettirerek pazar payını artırmayı hedeflemektedir.

Aksigorta, sigortacılık sektörüne sunmaya hazırlandığı yeniliklerle; Türkiye’de sektörün büyümesine ve gelişimine artan oranda katkıda bulunmaya, toplumsal sigorta bilincini mümkün olan her koldan geliştirmeye, sigortacılık ürünlerini ve hizmetlerini toplumun tüm kesimlerine ulaştırmaya, kitlelerin sigorta şirketi olmaya odaklanmaktadır.

Aksigorta, en iyisine ulaşmak için sürekli gelişen, sağlam adımlarla ilerleyen bir markadır. Tecrübesini, bilgisini, imkanlarını, müşterilerine doğru çözümleri sunmak, olumlu bir deneyim yaşatmak ve onların, aileleri ile birlikte geleceğe güvenle bakmalarını mümkün kılmak  için kullanmaktadır.

Ageas Hakkında:

2011 yılında Avrupa’nın dev ve köklü sigorta şirketi Ageas ile ortaklığını gerçekleştiren Aksigorta’nın Sabancı Holding’e ait %31’lik hissesi 220 milyon dolara Ageas tarafından satın alındı.

Ageas, 180 yılı aşkın mirasa sahip uluslar arası bir sigorta şirketidir. Ageas, faaliyetlerini dünyanın en büyük küresel sigorta pazarını oluşturan Avrupa ve Asya üzerinde yoğunlaştırmıştır ve bunları dört segment altında gruplamıştır: Belçika, İngiltere, Kıta Avrupası ve Asya. Güçlü finans kuruluşları ve ana dağıtımcılarla ortaklık kurma konusunda dünyadaki farklı pazarlarda tecrübesi bulunan Ageas; Belçika, İngiltere, Lüksemburg, İtalya, Portekiz, Çin, Malezya, Hindistan ve Tayland’da başarılı ortaklıklar yürütmektedir. Şirketin ayrıca Fransa, Almanya, Hong Kong ve İngiltere’de iştirakleri bulunmaktadır. Belçika’da bireysel hayat ve işçi sigortalarında pazar lideri olmasının yanı sıra AG Insurance ile hayat-dışı alanda da önemli bir oyuncudur. İngiltere’de kasko alanında ikinci büyük oyuncu olan Ageas 50’den fazla pazarda güçlü bir varlık göstermektedir. 13 binden fazla çalışanı bulunan Ageas’ın yıllık geliri yaklaşık 18 milyar Euro’dur.

AK Sigorta : Türkiye’nin marka bilinirliği en yüksek sigorta şirketi

AK Sigorta : Türkiye’nin marka bilinirliği en yüksek sigorta şirketi

2010 yılında 50. yılını kutlayan Aksigorta, Türkiye’nin marka bilinirliği en yüksek sigorta şirketidir.

Aksigorta, müşterilerine 578 çalışanı, 960 Akbank şubesi ve 1.500’ü aşkın acentesi ve 4.500’ün üzerinde anlaşmalı kurum ağı ile tüm Türkiye’de hizmet sunmaktadır.

Değişimin öncüsü, sektörün itici gücü.

2009 yılında, 4. kez Tüketici Kalite Ödülü’nü kazanan Aksigorta, müşteri memnuniyetini her zaman işinin odağında algılamakta; sahip olduğu köklü geçmişi, global standartlarda yenilikçi yaklaşımlarla desteklemekte ve yarınlara taşımaktadır.

Aksigorta, 2009 yılında gerçekleştirdiği geniş ölçekli yeniden yapılanma çalışmaları ile sektöründe değişimin öncüsü olmayı hedeflemektedir. Bu doğrultuda, 2010 yılından itibaren, sahip olduğu değerlerden taviz vermeden sigortacılık sektörüne sunmaya hazırlandığı yeniliklerle

  • Türkiye’de sektörün büyümesine ve gelişimine artan oranda katkıda bulunmaya
  • Toplumsal sigorta bilincini mümkün olan her koldan geliştirmeye
  • Sigortacılık ürünlerini ve hizmetlerini toplumun tüm kesimlerine ulaştırmaya ve
  • Kitlelerin sigorta şirketi olmaya odaklıdır.

 

 

 

Pin It on Pinterest