Yapı Kredi Sigorta

 

Yapı Kredi Sigorta

Yapı Kredi Sigorta

Yapı Kredi Sigorta Tarihçe

1943 yılında Halk Sigorta adı ile kurulan şirket ünvanı 2000 yılında Yapı Kredi Sigorta A.Ş. olarak değiştirilmiştir.

1972 yılına kadar küçük bir şirket olan Yapı Kredi Sigorta’nın 15 Aralık 1972 tarihinde %75’ini Doğuş Grubu’na ait olan Yapı Kredi Bankası (YKB) almış, 1980’li yıllarda Çukurova Grubu’nun Yapı Kredi Bankası’nı satın alması ile Yapı Kredi Sigorta Çukurova Grubu bünyesine katılmıştır. Hisse senetleri 19 Ekim 1994 tarihinden itibaren İMKB’nda işlem görmekte olan Yapı Kredi Sigorta, sermayesinin % 33,69’u oranında halka açılmış durumdadır.

Yapı Kredi Sigorta bünyesinde birer departmanda yürütülen sağlık ve hayat sigortası branşlarındaki faaliyetler, sigortacılık mevzuatındaki değişiklikler doğrultusunda, 1990 yılında %100 Yapı Kredi Sigorta iştiraki olarak kurulan Yapı Kredi Yaşam Sigorta A.Ş. bünyesinde sürdürülmeye başlanmıştır.

Yapı Kredi Sigorta halen Kaza, Yangın, Nakliyat, Mühendislik, Tarım ve Sağlık Sigortaları branşlarında faaliyet göstermektedir.

Şirketimizde 2000 yılı sigortacılık mevzuatında beklenen düzenlemelere bağlı olarak gerekli ortamın oluşturulmasına yönelik faaliyetlerin yoğunlaştığı bir yıl olmuştur. 2000 yılının son aylarında TBMM alt komisyonlarında görüşülmeye başlanan Bireysel Emeklilik Yasa Tasarısı, bireysel emeklilik fonu oluşturacak sigorta şirketlerinin sadece hayat sigortası branşında faaliyet göstermesi şartını içermektedir. Bu hüküm doğrultusunda, Yapı Kredi Yaşam Sigorta’nın Bireysel Emeklilik branşında faaliyet gösterebilmesine yönelik olarak, grubumuz adına sağlık branşı üretimi 1 Ocak 2001 tarihinden itibaren Yapı Kredi Sigorta tarafından gerçekleştirilmeye başlanmıştır. Yapı Kredi Sigorta bünyesindeki hayat portföyü ise aynı tarih itibarı ile Yapı Kredi Yaşam Sigorta’ya devredilmiştir.

Sağlık sigortalarında Yapı Kredi Yaşam Sigorta’nın ulaştığı üstün hizmet kalitesinin Yapı Kredi Sigorta bünyesinde de artarak devamı için gerekli bütün hazırlıklar 2000 yılı içerisinde tamamlanmıştır.

Kurulduğu yıllarda sektör içerisinde küçük ama sağlam bir yapıya sahip olan Yapı Kredi Sigorta, ilerleyen yıllarda pazar payını artırmıştır. 50’den fazla şirketin faaliyet gösterdiği günümüz sigorta sektöründe sahip olduğumuz pazar payı % 6 nın üzerindedir.

Yapı Kredi Bankası ve iştiraklerinin 28 Eylül 2005 tarihi itibariyle Koç Finansal Hizmetler’e devredilmesiyle, Yapı Kredi Sigorta, faaliyetlerini, Koç Finansal Hizmetler Bünyesi’nde sürdürmektedir.

Lider sigorta şirketleri arasındaki konumunu sürekli koruyan Yapı Kredi Sigorta, her zaman ve herkesten önce kritik konulara işaret etmesi ve gereken aksiyonları cesurca uygulamasıyla, sektörde lokomotif rolü ile anılmaktadır.

Müşteri memnuniyetini artırmaya yönelik çalışmalar kapsamında, konut ve kasko poliçelerinde yer alan teminatların tek bir paket poliçe kapsamında müşterilere sunulması Yapı Kredi Sigorta tarafından gerçekleştirilen bir ilk olmuştur.

Muafiyetli paket poliçe uygulamasında Yapı Kredi Sigorta öncü rolünü üstlenmiş, daha sonra bu uygulamanın sektör geneline yaygınlaştığı gözlemlenmiştir.

Şirket acentesi olan banka şubeleri üzerinden yapılan poliçe satışlarını artırmaya yönelik olarak bireysel pazarlama örgütü oluşturulması, elementer branşta faaliyet gösteren şirketler arasında ilk kez Yapı Kredi Sigorta tarafından gerçekleştirilen bir diğer uygulamadır.

Yapı Kredi Sigorta, acentelerine çok çeşitli hizmet ve teknik destek sağlamaktadır. Acentelerin büyük bir kısmı faaliyetlerini bilgisayar kullanarak yürütmektedir. Yazılımları Yapı Kredi Sigorta tarafından hazırlanan programlar acentelerin kullanımlarına ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Yapı Kredi Sigorta İstanbul’da Genel Müdürlük, Adana, Ankara, Bursa, İzmir, Antalya’da Bölge Müdürlükleri, Kadıköy ve Bakırköy Müşteri Hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Ayrıca, Türkiye’nin çeşitli yörelerindeki acenteleri, Türkiye dahilindeki tüm YKB Şubeleri, İrtibat Büroları ve anlaşmalı banka şubeleri ile müşterilerine her türlü sigortacılık hizmetini ulaştırmaktadır.

Yapı Kredi Sigorta kurulduğu ilk günden günümüze kadar kurumsal yapısını korumuş ve ilkelerinden asla ödün vermemiştir. Bunun sonucu olarak gerek sigortacılık mevzuatında yapılan değişikliklerden gerekse piyasa şartlarındaki değişimlerden önemli ölçüde etkilenmeden faaliyetlerini sürdürmeyi başarmıştır.

Yapı Kredi Sigorta ile farklı ihtiyaçlara göre geliştirilen yaşam sigortaları ile kendinizi ve sevdiklerinizi güvence altına alabilirsiniz.

Yapı Kredi Sigorta ile farklı ihtiyaçlara göre geliştirilen sigortalarla kendinizi ve sevdiklerinizi güvenceye alırsınız.

 

Yapı Kredi Sigorta ‘ da neler var ?

Farklı ihtiyaçlara göre geliştirilen yaşam sigortaları ile kendinizi ve sevdiklerinizi güvence altına alabilirsiniz.

 • Bireysel Emeklilik
  Günümüzde kamu sosyal güvenlik sistemlerinden alacağınız emeklilik geliri, yaşam standartlarınızı çalıştığınız dönemde olduğu düzeyde tutmaya yetmeyebilir. Bu durumda emeklilik günlerinizde nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak için ek bir gelire ya da birikime ihtiyacınız olacaktır.
 • Çocuğum Okusun Eğitim Güvencesi
  Çocuğunuz sizin her şeyiniz, güvencesi sizsiniz…
 • Yaşam Riskleri Sigortası
  Sağlığınızı, hatta yaşamınızı etkileyen kanser, kalp krizi gibi kritik hastalıklar, kalıcı sakatlık ve yaşam kaybı durumunda toplu para sağlayan bir yaşam sigortasıdır.
 • Araç Sigortaları
  Aracınızın güvenliği için, değişik araç sigortalarından dilediğinizi seçebilirsiniz.
 • Ev Sigortası
  Evinizi her türlü tehlikeye karşı güvence altına alabilirsiniz.
 • Sağlık Sigortası
  Sağlığınızla ilgili yaşayabileceğiniz her türlü sorunda, sigortanız size büyük destek sağlar.
 • Zorunlu Deprem Sigortası (DASK)
  Zorunlu Deprem Sigortanızı yaptırmayı ertelemeyin.
 • Bireysel Kaza
  Kaza sonucu uğrayabileceğiniz bedeni zararları Bireysel Kaza Sigortası ile teminat altına alabilirsiniz.
 • Gelir Güvencesi Sigortası
  İşinizi kaybederseniz ya da kendi işinizde bir süre çalışamaz hale gelirseniz Gelir Güvencesi Sigortası ile temel ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.
 • Kredi Kartı Ödeme Güvencesi
  Hayatta bazen istenmeyen sürprizler olabilir. Endişelenmeyin! Kredi Kartı Ödeme Güvencesi, işler yolunda gitmediğinde, kredi kartı borçlarınızı öder.
 • İşimin / KOBİ İşimin Paket Poliçeleri
  KOBİ’ler işyerinizi her türlü tehlikeye karşı güvence altına alabilirsiniz.
 • İdeal Hayat Sigortası
  Başınıza gelebilecek olumsuz durumlara karşı, size ve ailenize destek sağlayacak bir güvenceniz var mı? İdeal Hayat Sigortası, yaşam kaybı veya maluliyet durumlarında nakit desteği sağlayarak zor günlerinizi daha rahat geçirmenize yardımcı olur.
 • Kredili Hayat Sigortası
  Kredi kullanırken ailenizi ve sevdiklerinizi düşündünüz mü? Ailenizin sabırsızlıkla beklediği eve, otomobile kavuştunuz, peki size birşey olursa krediniz nasıl ödenecek?
 • Kredi Ödeme Güvencesi Sigortası
  İşsiz kalırsanız kredi borcunuzu nasıl ödeyeceğinizi düşündünüz mü? Ailenizin sabırsızlıkla beklediği eve, otomobile kavuştunuz, peki işsiz kalmanız durumunda evinizi, arabanızı nasıl koruyacaksınız?
 • Kobi Hayat Sigortası
  İşletmelerin yanındayız! Kobi ve Ticari şirketlerimiz, çalışmalarınızı güvence altına almak istemez misiniz?

 

 

 

Pin It on Pinterest